9. Yıl
0216 414 59 59
WhatsApp 0553 418 07 77
BÜYÜK AMERİKA TURU - THY İle


TUR GENEL TANIMI

T.C. Vatandaşları için vize gerekmektedir. - Tüm turlar ve akşam yemekleri dahil!!!
Gezilecek Yerler: NEW YORK (3), WASHİNGTON DC (1), ORLANDO (2), MİAMİ (1), LOS ANGELES (3), SAN FRANCİSCO (2)
Kalkış Noktaları: Atatürk Havalimanı
Geceleme: 12 Gece 14 Gün
Konaklama: 4* otellerde 12 gece yarım pansiyon konaklamalar
Tarihler:
Tur Programını Yazdır

NEW YORK (3), WASHİNGTON DC (1), ORLANDO (2), MİAMİ (1), LOS ANGELES (3), SAN FRANCİSCO (2)


Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile


12 Gece 14 Gün


Tüm turlar ve akşam yemekleri dahil!!!


1. Gün: İSTANBUL - NEW YORK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:30'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 3 sayılı tarifeli seferi ile saat 06:45'te New York'a uçuş. Yerel saat ile 10:45'te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turu için merkeze hareket ediyoruz. Turumuzda Birleşmiş Milletler Genel Merkezi, Hollywood filmlerinden anımsayacağınız Flatiron Binası, New York eyaletinin Katolik merkezi olan Aziz Patrik Katedrali, Guggenheim Müzesi, yeni Dünya Ticaret Merkezi, şehrin merkezi olan bilinen Times Meydanı, Rockefeller Merkezi, Central Park ve İslam Kültür Merkez Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası ibadet ve alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: NEW YORK

Sabah kahvaltısının ardından New York şehir turumuza devam ediyoruz. Turumuzda dünyaca ünlü Empire State Binası, Brooklyn Köprüsü ve Amerikan Borsası'nın bulunduğu Wall Street'i gördükten sonra Özgürlük adasına yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik tekne yolcuğu sonrasında adaya varıyoruz. Süveyş Kanal projesinin en büyük destekçisi olan Sultan Abdülaziz Han, bizzat Süveyş Kanalı'na destek amaçlı yatırımlar yapmıştır. Dönemin Mısır valisi Said Paşa ile Fransız şirket arasında yapılan anlaşmaya göre kanalın bitiminde girişine bir heykel yerleştirilecektir. Bu heykelin parası Osmanlı Devleti tarafından ödenip, Eyfell Kulesi'nin mimarı olan Gustave Eiffel' yaptırtılmıştır. Heykel bitiminde Said Paşa bayan bir heykelin bölgede huzursuzluk çıkarabileceğini düşünüldüğü için buraya yerleştirilmesine karşı çıkmış ve böylece heykel Fransa'da muhafaza edilmiştir. Fransa - A.B.D arasında dostluk yılları olarak tanımlanan dönemde ise heykel 350 parça bölünüp ABD'ye hediye edilmiştir. Özgürlük Heykeli'ni ziyaretimizin ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: NEW YORK

Sabah kahvaltısının ardından dünyaca ünlü caddelerde dolaşmak için şehir merkezine hareket ediyoruz. Filmlerden, kartpostallardan anımsayacak olduğunuz bu caddelerde ve sokaklarda alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeği için buluşuyor ve lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: NEW YORK - WASHİNGTON DC

Sabah kahvaltısının ardından başkent Washington DC'ye hareket ediyoruz. Başkent'e varışımızı takiben serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile Cuma namazımızı kılmak üzere Amerika Diyanet Merkezi Camii'ne hareket ediyoruz. Diyanet İşleri Bakanlığı'mız tarafından yaptırılan ve 2016 yılında yapımı tamamlanan bu cami sizleri çok etkileyecek. Burada gerçekleştireceğimiz ibadet ve ziyaretin ardından Washington turu için şehir merkezine hareket ediyoruz. Turumuzda ABD'nin başkanlık sarayı Beyaz Saray, köleliğin kaldıran başkan olarak tanınan Abraham Lincoln Anıtı, Ulusal Müze, ABD'nin 3.başkanı olan Thomas Jefferson Anıtı, ırksal eşitlik görüşüyle tüm Dünya'ya nam salmış Martin Luther King Jr. Anıtı ve milli park görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu tamamlamak için ABD'nin simgesi haline gelen Washington Anıtı'na hareket ediyoruz. 169 metre yüksekliği ile dünyanın en uzun dikilitaşı olan bu anıtın üzerinde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yazıtlar bulunmaktadır. 17. Katında Sultan Abdülmecid Han'ın tuğrası ve iki satırlık kitabesi de yer almaktadır. Turumuz sonrası alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


5. Gün: WASHINGTON - ORLANDO

Sabah kahvaltısının ardından uçağın saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Orlando'ya varışımızı takiben şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Eola Parkı, Botanik Bahçesi, Ulusal Sanat Müzesi ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


6. Gün: ORLANDO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Outlet'e, Disneyland'a veya Universal Studios'a gidebilirler. Serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


7. Gün: ORLANDO - MIAMI

Sabah kahvaltısının ardından Miami şehrine yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Miami sahil şeridi, sahil şeridi boyunca uzanan ünlü Ocean Drive caddesi, Güney Sahili, Bayside pazarı, Bayfront parkı, ünlülerin malikanelerinin bulunduğu Star Adası ve Özgürlük Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Assalam İslam Merkezi Camii'ne hareket ediyoruz. Amerika'nın en güzel camilerinden birisi olan bu camide ibadet için vereceğimiz serbest zamanın ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


8. Gün: MIAMI - SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltısının ardından uçağın saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Yerel havayolları ile San Francisco'ya varışımızı takiben şehir turu için merkeze hareket ediyoruz. Şehir turumuzda San Francisco Körfezi'nin girişinde yer alan Golden Gate Köprüsü, 1963 tarihine kadar cezaevi olarak kullanılmış Alcatraz Adası, Golden Gate Parkı, 39. Liman, Coit Kulesi, güzel sanatlar tiyatrosu, Union Meydanı, Belediye Binası ve Alamo Meydanı'nda bulunan meşhur sıra evler görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


9. Gün: SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz serbest zamanlarını alışveriş veya müze ziyaretleri için şehir merkezinde geçirebilirler. Serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde. 


10. Gün: SAN FRANCISCO - LOS ANGELES

Sabah kahvaltısının ardından Los Angeles şehrine yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Yosemite Ulusal Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Dünya'nın en yüksekbeşinci şelaleleri olan Yosemite Şelaleleri toplam 739 metre ile Sierra Nevada Dağları'nda bulunurlar. Ziyaretimiz sonrası Los Angeles'a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


11. Gün: LOS ANGELES

Sabah kahvaltısının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Santa Monica Dağları'nda bulunan Hollywood yazısı, Los Angeles'ın tepesinde bulunan Griffith Rasathanesi ve parkı, Hollywood Bulvarı, Santa Monica İskelesi ve Venedik Sahili görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası cuma namazını kılmak üzere Hz. Ömer Camii'ne hareket ediyoruz. Namaz sonrası alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


12. Gün: LOS ANGELES

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Outlet'e, Disneyland'a veya Universal Studios'a gidebilirler. Serbest zamanın ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


13. Gün: LOS ANGELES - ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK10 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 18:25'te İstanbul'a hareket.


14. Gün: ISTANBUL

Lokal saat ile 17:35'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


{{GALER}}


DAHİL OLANLAR

· Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - New York (JFK) / Los Angeles (LAX) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
· Havalimanı vergileri
· 4* otellerde 12 gece yarım pansiyon konaklamalar
· Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
· Tüm şehirlerarası transferler
· Programda bulunan tüm turlar
· Programda bulunan ara uçuşlar
· Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası
· Şehir Vergileri (25 Euro)

DAHİL OLMAYANLAR

· Vize ücreti
· Özel Seyahat Sağlık Sigortası
· Yurt dışı çıkış harcı bedeli
· Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
· Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

· GEZİ MERKEZİ, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
· Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
· Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
· Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan GEZİ MERKEZİ sorumlu tutulamaz.
· Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden GEZİ MERKEZİ sorumlu değildir.
· Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
· Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, GEZİ MERKEZİ'nin sorumluluğunda değildir.
· Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
· Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
· Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
· Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
· Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GEZİ MERKEZİ sorumlu tutulamaz.
· Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
· GEZİ MERKEZİ, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
· Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
· 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. · Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
· Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
· 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
· İptal ve değişiklik durumunda “GEZİ MERKEZİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

· Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
· Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
· Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından GEZİ MERKEZİ kesinlikle sorumlu değildir.
· Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
· GEZİ MERKEZİ konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde GEZİ MERKEZİ 'nden tazminat hakkı yoktur.