9. Yıl
0216 414 59 59
WhatsApp 0553 418 07 77
Tunus Turu - Nouvelair Hava Yolları İle - 2019


TUR GENEL TANIMI

** VİZESİZ!!! **
Gezilecek Yerler: Hammamet
Kalkış Noktaları: İstanbul Yeni Havalimanı
Geceleme: 3 Gece 4 Gün
Konaklama: Belirtilen kategori bazında otelinizde 3 gece oda kahvaltı konaklama
Tarihler:
Tur Programını Yazdır

1. Gün: İSTANBUL-TUNUS-HAMMAMET

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Nouvelair kontuarında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Nouvelair Hava Yollarına ait BJ 661 sefer sayılı uçak ile Tunus’a hareket. Tunus’a varışın ardından alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve otelinize transfer, odaların alınmasına kadar serbest zaman. Özel istek ve aktiviteleriniz için rehberinize danışabilirsiniz. Geceleme otelinizde.


2. Gün: HAMMAMET

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’ Öğle Yemekli Tunis, Kartaca, Bardo Müzesi ve Sidi Bou Said’’ turu. (70 Euro). Başkent Tunis ile başlayacağımız gezimize, Roma Antik kenti olan Kartaca ile devam edeceğiz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra, birçok Fransız ressam ve müzisyene ilham kaynağı olmuş Tunus’un mavi beyaz küçük cenneti Sidi Bou Said gezimizi gerçekleştirdikten sonra, son durağımız dünyanın en ünlü mozaik müzesi olan Bardo müzesi. Bardo müzesi gezimizin ardından otelimize transfer. Geceleme otelinizde.


3. Gün: HAMMAMET

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’ Öğle Yemekli Kairouan & El Djem & Port El Kantaoui’’ turu. (70 Euro).  Turumuz ilk olarak UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesine alınan Kairouan ile başlıyor. Daha sonra Tunus’un bir başka turizm kenti ve Afrika kıtasındaki en etkileyici Roma döneminden kalma UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan El Djem ile devam ediyoruz. Ardından Sousse’un en keyifli Marina bölgesi olan Port El Kantaoui’ya gidiyoruz. Gezimizin ardından otelimize transfer. Geceleme otelinizde.


4. Gün: HAMMAMET- TUNUS - İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Nouvelair hava yollarının BJ 660 sayılı tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul Yeni Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


{{GALER}}


DAHİL OLANLAR

 • Nouvelair Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Tunus / Tunus - İstanbul ekonomi sınıf İkram Dahil uçak bileti,
 • Havalimanı - otel - havalimanı transferleri, 
 • Belirtilen kategori bazında otelinizde  3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Havalimanı vergileri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

DAHİL OLMAYANLAR

 •  Seyahat sigortası (15 Euro) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro’dur.)
 •  Rehber tarafından organize edilecek Tüm Ekstra Turlar
 •  Yurtdışı çıkış harcı bedeli
 •  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları, 
 •  İsteğe bağlı Rehber ve şoför bahşişleri 

ÖNEMLİ NOTLAR
*** Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
*** Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
*** Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
*** Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Gezi Merkezi sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
*** Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
*** Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gezi Merkezi sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
*** Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
*** Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.
***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir. 
*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gezi Merkezi sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Gezi Merkezi, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gezi Merkezi, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.