9. Yıl
0216 414 59 59
WhatsApp 0553 418 07 77
TUNUS TURU - THY ile


TUR GENEL TANIMI

VİZESİZ! Tüm turlar ve akşam yemekleri dahil!!!
Gezilecek Yerler: TUNUS (2), SUSA (1), DOUZ (1), HAMMAMET (1)
Kalkış Noktaları: Atatürk Havalimanı
Geceleme: 5 Gece 6 Gün
Konaklama: 4* otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar
Tarihler:
Tur Programını Yazdır

TUNUS TURU

TUNUS (2), SUSA (1), DOUZ (1), HAMMAMET (1)

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

5 Gece 6 Gün

Tüm turlar ve akşam yemekleri dahil!!!

 

1. Gün: İSTANBUL - TUNUS

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 661 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:30'da Tunus'a uçuş. Yerel saat ile 09:25'te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Tunus şehir merkezine hareket ediyoruz. Tunus kenti, kendi adındaki ülkesine başkentlik yapmakta olan bir şehirdir. Tam 308 yıl Osmanlı egemenliği altında kalan bu ülkede birçok Osmanlı yapısı görmek mümkündür. Şehir merkezine varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda, başkent Tunus'un en hareketli caddesi Habib Bourguiba, eski şehir ve modern şehri ayıran Bab-el Bahr (Deniz Kapısı), daracık ve karmaşık sokaklarıyla otantik atmosferiyle Unesco Dünya Mirası Listesi'nde bulunan eski şehir merkezi Medina, Arap mimarisiyle yapılan ve Cordoba Camii'ne ilham kaynağı olan Zeytuniyye Camii, ünlü İslam düşünürü İbn-i Sina heykeli, Osmanlı mimarisini görebileceğimiz Sidi Mahrez, Dayı Yusuf camii ve bir Osmanlı medresesi olan Muradiye Medresesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Tunus pazarlarında alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: TUNUS

Sabah kahvaltısının ardından Kartaca'ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu'nun ele geçirmek için büyük uğraşlar verdiği, Akdeniz'de stratejik bir konuma sahip olan Kartaca şehrine varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi milattan önce 8. Yüzyıla, Fenikelere dayanan bu şehrin ismi Kart-Hataç yani Yeni Şehir anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda, Romalılar tarafından inşa edilen Hamamlar, su kemerleri, Kartaca Harabeleri, Roma amfi tiyatrosu, Saint Louis Katedrali ve El Abidin Camii görülecek yerler arasındadır. Kartaca'da alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Sidi Bou Said'e hareket ediyoruz. Ege mimarisiyle özdeşleşmiş mavi kapı ve beyaz pencereli evler sizi adeta Bodrum'da hissettirecek. Akdeniz manzarasına nazır Tunus çayı içtikten sonra, Tunus'ta bulunan Bardo Müzesi'ne hareket ediyoruz. Antik Yunan ve İslam medeniyetlerine tanıklık etmiş olan bu topraklarda bulunan değerli eşyalara ev sahipliği yapan bu müze aynı zamanda dünyanın en büyük mozaik müzesine de ev sahipliği yapmaktadır. 19.yüzyılda Osmanlılar tarafından saray olarak kullanılan bu bina, 1888 yılında müze olarak hizmete girmiştir. Burada gerçekleştireceğimiz keyifli ziyaretin ardından akşam yemeği için Al-Zahra yemekli şovunu takip edeceğimiz lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğimiz esnasında Tunus yerel elbiseleriyle yapılan dans ve görsel şölenine hayran kalacaksınız. Kültür, ışık, ses performansları ve Tunus yerel tatlarını deneyimleyeceğiniz özel bir akşam. Tabuna, brik ve kuskus gibi yerel lezzetlerin ardından 300 aktör ve aktrisin ses ve ışık gösterisiyle Tunus tarihini keşfediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: TUNUS - SUSA

Sabah kahvaltısının ardından Susa şehrine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde İslamiyet için bir hayli önemli olan Kayravan şehrini ziyaret ediyoruz. Büyük Sahra Çölü yolu üzerinde bulunan bu şehir Afrika'da İslam'ın ilk geldiği şehirdir. Müslümanlarca Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra 4.kutsal şehir olarak kabul edilmektedir. Şehre varışımıza istinaden serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte Cuma Namazını kılmak üzere Afrika'da ilk ezan sesinin yükseldiği Sidi Ukba Ulu Camii'ne gidiyoruz. İbadetimiz sonrası Munastır şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, Tunus'un kurucusu ve aynı zamanda ilk devlet başkanı olan Habib Bourguiba'nın ihtişamlı mozolesi ve sahil şeridine muhteşem konuşlandırılmış Ribat Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerimiz sonrası Susa şehrine hareket ediyoruz. Kısa yolculuğumuz sonrasında Susa şehrine varışımıza istinaden turumuza başlıyoruz. Turumuzda onarımı Osmanlılar tarafından yapılan Ulu Camii, antik şehir merkezi ve kale görülecek yerler arasındadır. Susa pazarlarında alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: SUSA - DOUZ

Sabah kahvaltısının ardından Douz şehrine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde El Cem şehrine uğruyoruz. Afrika Kıtası'nda eşi benzeri olmayan, günümüze kadar korunmuş en iyi amfitiyatro olan bu yapı M.S 238 yılında inşa edilmiş olup 35.000 kişi kapasitelidir. Ziyaretimizin ardından Gabes şehrine doğru yola çıkıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz kısa şehir turunda, sahil şeridi ve baharat pazarı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Baharat pazarında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Matmata şehrine doğru yola çıkıyoruz. Tunus'un en ünlü Berberi kasabaları arasında bulunan bu şehirde bazı evler ve dükkanlar kumların ve kayaların altına inşa edilmiştir. Yıldız Savaşları (Star Wars) filminin çekildiği bu şehirde gerçekleştireceğimiz kısa turun ardından çölün kapısı anlamına gelen Douz'a varıyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


5. Gün: DOUZ - HAMMAMET

Sabah kahvaltısının ardından Tuzer'e yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Chott Djerid Tuz gölünün muhteşem manzarasını fotoğraflamak için vereceğimiz serbest zamanın ardından Tuzer şehrine varıyoruz. Tuzer antik şehir merkezi ve medina bölgesini gezdikten sonra Safari'ye başlamak üzere Tuzer şehrinden ayrılıyoruz. Chebika/Tamarza/Mides bölgeleri arasında gerçekleştireceğimiz Safari turumuzda, eşsiz şelale ve vadi manzaralarına doyamayacaksınız. Safari turumuzun ardından Hammamet şehrinde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


6. Gün: HAMMAMET - TUNUS - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Hammamet şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Akdeniz kıyısında bir tatil beldesi olan şehirde Kale ziyaretimizin ardından alışveriş için Medina bölgesine devam ediyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte Tunus Havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK 664 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 17:00'de İstanbul'a hareket. Yerel saat 21:45'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


{{GALER}}


DAHİL OLANLAR

· Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Tunusi (TUN) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
· Havalimanı vergileri
· 4* otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar
· Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
· Tüm şehirler arası transferler
· Programda bulunan tüm turlar
· Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
· Zorunlu Seyahat Sigortası
· Şehir Vergileri (25 Euro)

DAHİL OLMAYANLAR

· Özel Seyahat Sağlık Sigortası
· Yurt dışı çıkış harcı bedeli
· Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
· Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

· GEZİ MERKEZİ, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
· Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
· Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
· Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan GEZİ MERKEZİ sorumlu tutulamaz. · Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden GEZİ MERKEZİ sorumlu değildir.
· Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
· Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, GEZİ MERKEZİ'nin sorumluluğunda değildir.
· Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
· Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. · Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
· Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
· Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GEZİ MERKEZİ sorumlu tutulamaz.
· Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. GEZİ MERKEZİ, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.· Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. · 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.
· Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
· Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
· 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
· İptal ve değişiklik durumunda “GEZİ MERKEZİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

· Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
· Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
· Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından GEZİ MERKEZİ kesinlikle sorumlu değildir.
· Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
· GEZİ MERKEZİ konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde GEZİ MERKEZİ'nden tazminat hakkı yoktur.