Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

2 Yetişkin
Ana Sayfa»Maldiv»Maldivler»Niyama Private Islands Maldives

Niyama Private Islands Maldives

Çocuk Havuzu
1 Oda, 2 Yetişkin
Genel Bilgiler

Tesis Dhaalu Atoll’de bulunmakta olup ,toplam  87 odası vardır. Male adasına deniz uçağıyla  40  dakikalık mesafededir.
Tesis de Maldivlerin ilk su altı gece klübü ve 24 saat açık spa merkezi bulunmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı!

LİME SPA: 6 lagün manzaralı tedavi odası,Özel bahçeli 2 tedavi evi,Açık banyo, yağmur duşu ve divan,SubLIME - limon ağaç bahçesi, sauna ve Buhar bölgesi, dalma havuzları, canlılık meyve suyu bar,Semonin ve Beylerin Tonları,Oksijen bazlı yüz bakımları hattı,Aile ve çocuk spa tedavileri
Yoga ve sağlık bulunmaktadır.

DALIŞ MERKEZİ: Tüplü dalış - günlük dalışlar, keşif kursları,Özel kurslar,Büyük oyun ve gün batımında balık tutma,Deniz bisikleti, jet ski, su kayağı, mono kayak,Katamaranlar, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü, kürek,Tekneler,Deniz biyoloğu ile seferler ve dalma ve Gece şnorkelle yüzme bulunmaktadır.

EXPLORER KIDS CLUB: Kapsamlı tesisler ve faaliyetler,12 aydan 12 yıla kadar yaş grupları,Kapalı oyun ve faaliyet alanları,Bahçesi bulunan açık arazi,Trambolin, sıçrama parkuru ve sahne,Munch - Çocuk yemek ve Master Chef dersleri,Kaşifler ekibiyle doğadaki güzellik turları bulunmaktadır.

RESTAURANT ve BAR
Ünlü şef Jereme Leung
TRIBAL:  Güney Amerika,Asya ve Afrika mutfağı
EDGE: Deniz ürünleri
EPICURE Restaurant : Başlangıçlar,fast food tarzı yemekler
BLU : Şerbet,dondurma ,aparetif ve krep benzeri
SUBIX: Su altı restoranında,çeşitli yemekleri sunulmaktadır.
FAHRENHEIT : Guverte çatı bar
DUNE: Hamburger,pizza vb. yemekler
The DELI : Gurme aperatifleri

Konaklama Seçenekleri:
Oda – Kahvaltı / Yarım pansiyon veya Tam Pansiyon


Balayı Konsept:Balayı için gelen misafirlere meyve sepeti ve  odanın çiçek süslemesi yapılmaktadır.

DÜĞÜN SERENOMİSİ: Düğün yerler: plaj, Dream Dhoni, Walla Ada, Pavyon, Subsix su altı düğün Töreni
Makyajlı profesyonel fotoğraf stüdyosu bulunmaktadır.

ODA ÖZELLİKLERİ:

Beach Studio Özellikleri: Odanın genişliği  160m2 olup, sahil stüdyosunun ahşap terası ,lagün ve plaj manzaralıdır. Ayrıca açık hava banyosu ve yağmur duşu mevcuttur.Odaların içinde Dhoni şeklinde salıncak ,oturma alanı ,kasa ,telefon,  TV,  klima, minibar, uyandırma servisi  ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda ise  duş veya küvet , saç  kurutma makinesi, banyo malzemeleri bulunmaktadır.

Beach Studio  Özel Havuzlu Özellikleri: Odanın genişliği  180m2 olup, sahil stüdyosunun ahşap terası ,güneşlenme alanı  ve özel bir havuzu vardır.Ayrıca açık hava banyosu ve yağmur duşu mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası ,oturma alanı ,kasa ,telefon,  TV,  klima, minibar, uyandırma servisi  ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda ise  duş veya küvet , bornoz, saç  kurutma makinesi, banyo malzemeleri bulunmaktadır.

Water  Studio  Özel Havuzlu Özellikleri: Odanın genişliği  180m2 olup, okyanus manzaralı bu stüdyosunun ahşap terası ,güneşlenme alanı  ve özel sonsuzluk  havuzu vardır. Ayrıca derin küvet  ve yağmur duşu mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası ,oturma alanı ,kasa ,telefon,  TV,  klima, minibar, uyandırma servisi  ve çay /kahve makinesi vardır.Banyoda ise  duş veya küvet , bornoz, saç  kurutma makinesi, banyo malzemeleri bulunmaktadır.

Deluxe Water  Studio  Özel Havuzlu Özellikleri: Odanın genişliği  200m2 olup, su üzerinde yeralan bu lüks stüdyoda özel sonsuzluk havuzu muhteşem deniz manzarasına sahiptir.Ayrıca derin küvet  ve yağmur duşu mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası ,oturma alanı ,kasa ,telefon,  TV,  klima, minibar, uyandırma servisi  ve çay /kahve makinesi vardır.Banyoda ise  duş veya küvet , bornoz, saç  kurutma makinesi, banyo malzemeleri bulunmaktadır.

MALDİV ADALARI GENEL BİLGİLER

Nüfus: 400.000 Yüzölçümü: 300,45 km2
ParaBirimi:Rufiyaa
Resmi Dil:Dhivehi dir. (İngilizcede bilinmektedir.)
Uçuş Süresi : 8 Saat 
Saat Farkı: Saatlerinizi 2 saat ileri almayı unutmayın.

Maldivler resmi adı ile Maldiv Cumhuriyeti,baskenti MALE dir.Son yapılan nüfus sayımına göre adalarda 400.000 kişi yaşamaktadır.
Dhivehiler yüzyıllar önce gelip Maldivlere yerleşmişlerdir.Maldivliler konumları gereği Araplar ve Hintlilerden derinden etkilenmişlerdir.
Kullandıkları dil olan dhıvehi içinde birçok Arapça ve Hintçe kelime bulunmaktadır.Maldiv Cumhuriyetinin tamamı Müslüman halktan oluşmaktadır.1965 yılında Bağımsızlıklarını ilan etmiş olup;yönetim şekli Muhafazakar Cumhuriyettir.(İslami yönetim anlayışı vardır.)

Maldivler,Hint Okyanusunda 26 atoll 1200 adadan oluşan bir devlettir. 1200 adanın 281 tanesinde yaşam vardır. Yerleşim bulunan bu 281 adanın 105 adası otel olarak kullanılmaktadır. Geriye kalan adalarda yerel halk oturmakta olup, kum adalarla birlikte toplam 1000 tane boş ada bulunmaktadır.Ülkeye en yakın komşular Hindistan ve güneyde bulunan Srı Lanka ülkesidir.Maldiv Cumhuriyetinin konumu gereyi küresel ısınmaya maruz kalmış olup;Avusturya ülkesi Maldiv halkına sığınma hakkı vermiştir.Maldivler ‘’ SON CENNET ‘’ olarak anılır. En yoğun turist  kabul eden adalar Male North,Male South ve Ari bölgelerinde yer almaktadır.Maldivlerdeki beyaz saf kum ve Atoll adaların arasında kalan Lagunlarla birleşmiş okyanusun derin mavisinin uyumu dünyada nadir görülebilen doğa harikalarından birini oluşturmaktadır.Maldivlerde resortlar adaların üzerine kurulmuştur.Her ada bir resort veya bir otel şeklindedir.Her adanın ana adaya uzaklığına göre transferler Sürat Teknesi,Deniz Uçağı veya İç Hat Uçuş şeklinde yapılmaktadır.

Ülkede hemen hemen herşey ithalat yoluyla gelmektedir.Bu sebep den dolayı yerel halk çok sıkıntı çekmektedir.Turizm ve balıkçılık,ülkenin iki ana geçim kaynağıdır.Balıkçılık  ve Turizm sektörünün gelişmesi için ülke yönetimi tam destek vermektedir.1977 yılında Japonya ile ortak olarak Felivaru adasında balık konserve fabrikası kurulmuştur.Turizm ise gün geçtikçe gelişmekte olup ,yerel halkın iş istidamı açısındanda olanak sağlamaktadır.Endustrı alanında ise balık ürünleri,turizm,hindistan cevizi ürünleri,giyim eşyaları,halat,hasır,el sanatları ve mercan işlemeciliği yapılmaktadır.

MALDİV ADALARINDA SEYAHAT KURALLARI ve VİZE 
Tüm misafirler için konaklamaları 30 günü geçmediği takdirde ülke herhangi bir vize uygulamamaktadır.

MALDİV ADALARINA NASIL GİDİLİR?
Maldiv Adalarına,Türkiye'den hemen hergün 
aktarmasız THY (iç hat uçuşumuz her ilden bağlantısı yapılmaktadır.),
İstanbul kalkışlı Dubai aktarmalı EMIRATES ve FLY DUBAİ,
İstanbul ve Ankara kalkışlı Doha aktarmalı QATAR,
İstanbul kalkışlı Singapur aktarmalı SİNGAPUR AIRLINES ile ulaşım sağlanmaktadır.
Male Havalimanına indiğiniz andan itibaren rehberimiz sizi karşılamakta ve gideceğiniz resort için transfer aracınıza kadar eşlik etmektedir.
Havalimanından surat teknesi için liman kısmına,deniz uçağı için gideceğiniz otelin eğer varsa lounge'a ,eğer yoksa deniz uçaklarının kalktığı alana ,
eğer iç hat uçuşu yapacaksanız havalimanında alan değiştirmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

MALDİV ADALARINDA HAVA DURUMU
Maldiv Adalarında yıllık ortalama sıcaklı 26-31derece arasındadır.Yüksek oranda rutubet görülür,ancak deniz meltemleri bu oranları oldukça düşürdüğü için hissetmezsiniz.
Kuzeydoğu musonları Kasım-Nisan arasında kuralıklara neden olmaktadır.Güney batı musonları ise Mayıs- Ekim arasında kısa süreli yağmurlara neden olmaktadır.

MALDİV ADALARINDAN NE ALINIR?
Male Havalimanında Free shoplar,yerel objeler,yerel kıyafetler,çay,baharat dükkanları bulunmaktadır. Bunun haricinde Male'den alabileceğiniz ipek gömlekler,ahşap üzerine lake işli hediyelik eşyalar,el yapımı ve oyma süslü eşyalar,satranc takımları,MATS(kırmızı el dokuma ile dokunmuş güneşte kurutulmuş paspas)yerel şekerlemeler,değişik baharatlar ve binbir çeşit çay alabilirsiniz.Siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağı gibi objelerin ülke dışarısına çıkarılması yasaktır.

MALDİV ADALARINDA NE YENİR ?
Maldiv Adalarında yemek kültürü balık üzerine yaygınlaşmıştır.Bunun yanısıra konumu gereği Hint Mutfağından da oldukça etkilenmiştir.Geleneksel yemeklerininbaşında ton balığı bulunmaktadır.Tütsülenmiş,haşlanmış ve güneşte kurutulmuş şekilde yanında pilav ile ikram edilmektedir.Bunun dışında kurutulmuş Maldiv Balığı,Badem,Doddy(Hindistan Cevizi Suyu),Roshi(ekmek) ve Köri Sosu (hindistan cevizi suyu kullanılır) mutlaka denenmelidir.

MALDİV ADALARINDA GÖRÜLECEK YERLER 
Maldiv Adalarında ,1981 yılında batan ''VICTORY''batık gemisi dalgıçlar için inanılmaz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.Baracudalar,gri köpek balıkları,yarasa balıkları,akrepler ve deniz kaplumbağaları bu cennet adasında batık gemi etrafında görülmektedir.Male'de bulunan FRİDAY Mosque'de antik taş duvarları,Sultan park ve müzesinde,İslam merkezi evleri,Arnavut kaldırımlı Male sokaklarında yöresel balık pazarları,Hukuru Miskiiy,Başkanlık sarayı ve The Artificial Beach görülecek yerler arasındadır.

MALDİV ADALARINDAKİ RESORTLERDE NELER YAPILIR?
Resortların bazılarında deniz uçağıyla fotoğraf çekimi,Scuba diving,balina denizaltı turu,sörf,tenis,bisiklet kiralama,beach voleybol,tekne gezintileri,gece balık tutma,su sporları,kısa cruise turları,özel yoga,programları,SPA ve masaj imkanları bulunmaktadır.

MALDİV ADALARINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

*Maldiv Adalarında,elektrik 230 volt,50Hzdir.Seyahatiniz sırasında ülkemizde kullandığınız elektrikli aletlerinizi çok rahat kullanabilirsiniz.

*Maldiv Adalaarında,dil sorunu yaşamazsınız.Havalimanında karşılandıktan sonra transfer aracınıza kadar size eşlik edilmekte olup,sonrasında otele varıs esnasında otel görevlileri size eşlik ediyor ve çalışan Male halkının misafirperverliği ve sıcaklığı size yabancı bir yerde olduğunuz hissi vermez.
*Maldiv Adalarındaki işletmeler son derece profesyonel işletilen resortlardır.dolayısıyla doğal yaşam haricinde her hangi bir böcek ve sinek türü bulunmamaktadır.
*Maldiv Adalarında,en tedirgin olunan mevzu yavru köpekbalıklarıdır.Cinslerinden dolayı bu yavru köpekbalıkları insanlara yaklaşmazlar.Gittiğiniz adanın lagunlarında karşılaştığınızda sizden hemen uzaklaşırlar.Bu zamana kadar Maldiv Adalarında hiçbir köpekbalığı saldırı yaşanmamıştır.
*Maldiv Adalarında;resortların bulunduğu adalar oldukça güvenlidir.Adalar arasında sürekli iletişim ve haberleşme ağı bulunmaktadır.Hırsızlık ve benzeri suçlar oldukça az görülmektedir.
*Birçok Resortde doktor bulunmaktadır.Ayrıca Resort çalışanları ilk yardım konusunda özel eğitimlidirler.
*Maldiv Adalarında;dikkat etmeniz gereken en önemli husus güneşdir.Güneş sizi rahatsız etmeden oldukça yakabilir.Mutlaka güneş kreminizi yanınıza almanız gerekmektedir.
*Yerel halkın yaşadığı adalarda alkol satılması ve tüketilmesi yasaktır.Resort Adalarda ise serbesttir.
*Ülkeye girişlerde alkol,domuz eti ve dini objeler sokmak yasaktır.Ülke çıkışında ise siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağa çıkarmak yasaktır.
*Geceleri o muhteşem beyaz kumlarda çıplak ayakla yürümenizi tavsiye etmiyoruz,çünkü yengeçler dolaşmaya çıkmış oluyor :)
*Beyaz kum; mercanların ufalanması sonucu oluşmuş olup, en belirgin özelliği en sıcaklarda bile ayağınızı yakmamaktadır.
*Ülkenin para birimi Rufiyaa olmasına rağmen ,her yerde Usd geçmektedir ama dolarınızın yeni olduğundan mutlaka emin olunuz. Ayrıca adalarda ve havalimanında işlemlerin çoğunda kredi kartları geçmektedir.
*Ülkeye girişte ve yerel adaları ziyarette bayanların nispeten kapalı kıyafetler giymesi tavsi ediliyor.Dekolte kıyafetler,kısa sort ve etekler tercih edilmemelidir.Resortlarda ise herhangi bir giyim kısıtlaması söz konusu değildir.
*Tropical iklime göre yanınıza hafif pamuklu kıyafetler,akşamlar içinde ince şal,gözlüklerinizi ve terliklerinizi almayı unutmayınız.
*Maldiv Adalarının meşhur yerel dansı ''BODU BERU'ya'' mutlaka eşlik etmeyi unutmayınız.

 

 

24 Saat Herşey Dahil
Otel Brosur
Ana Özellikler
 • * Balayı Oteli
 • A La Carte Restoran
 • Açık Restoran
 • Açık tenis kortu
 • Açık Yüzme Havuzu
 • Ala Carte Restoran (Ücretli)
 • Bahçe
 • Bar
 • Barbekü / Izgara
 • Buhar Odası
 • Business Center
 • Çamaşır Yıkama-Ütü (Ücretli)
 • Cocuk Eğlenceleri
 • Dalış / Scuba
 • Düğün organizasyonu / hizmetleri
 • Emanet Kasası(Lobi'de) (Ücretli)
 • Fitness
 • Gece Klubü
 • Masaj (Ücretli)
 • Oyun Salonu
 • Wireless (Ücretli)
Çocuklar İçin
 • Çoçuk Havuzu
 • Mini Club
Oda Özellikleri
 • Balkon
 • Banyo Malzemeleri
 • Banyo-Duş
 • Bornoz,Terlik vs.
 • Boy Aynası
 • Çalışma Masası
 • Çay /Kahve Makinesi
 • Güneşlenme Alanı
 • İnternet
 • Klima
 • Minibar (Ücretli)
 • Odada kasa
 • Odada klima
 • Oturma Grubu
 • Özel Havuz
 • Saç Kurutma Makinesi
 • Telefon(Ücretli)
 • Televizyon
 • Teras
 • Uydu sistemi
Spor ve Aktiviteler
 • Balık Tutma
 • Bilardo (Ücretli)
 • Dalış (Ücretli)
 • Deniz Bisikleti
 • Masa Tenisi
 • Motorlu Su Sporları (Ücretli)
 • Motorsuz Su Sporları (Ücretli)
 • Snorkel Dalma
 • Su Sporları
 • Tenis Ekipmanları (Ücretli)
 • Tenis Ekipmanları (Ücretsiz)
 • Tenis Kortu Işıklandırması (Ücretli)
 • Yelken (Ücretli)
* ile işaretlenmiş olanlar ücretlidir.

Otel Özellikleri

• 01.01.2024/31.07.2025 • Konsept: Oda Kahvaltı,Yarım Pansiyon,Tam Pansiyon • Transfer: Male adasına Deniz Uçağı ile 45 dakika mesafesindedir.Ücretsiz Wi-Fi! ***BALAYI KONSEPTİ ▪ Romantik Yatak dekorasyonu - Konaklama başına bir kez ▪ Bir şişe Şarap *Rezervasyon sırasında bilgi verilmesi ve evlilik cüzdanı fotokopisinin ibraz edilmesi ve seyahatin evlilik tarihinden itibaren 6 ay içerisinde olması gerekmektedir.

Fiyatlar

Otel Konumu

Niyama Private Islands Maldives Etkinlikler

Yorumlar


Benzer Oteller

Ayada Maldives
Ayada Maldives
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Conrad Maldives Rangali Island
Conrad Maldives Rangali Island
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Constance Halaveli Resort
Constance Halaveli Resort
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Sun Siyam Iru Fushi
Sun Siyam Iru Fushi
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Bugüne Özel İndirimler İçin Ara!
HEMEN ARA